رزرو آنلاین پروازهای داخلی و خارجی
.
شنبه 3 اسفند 1398 ** 03/12/1398

معرفي
سالانه بيش از 83 ميليون جهانگرد به فرانسه سفر مي‌كنند. برج ايفل، موزه لوور، كاخ ورساي، تپه سنت ميشل، خيابان شانزه‌ليزه و هزاران چشم‌انداز ديگر گردشگران را از همه جاي جهان به فرانسه مي‌كشانند. فرانسه اولين انتخاب هر جهانگرد است. اين كشور شش گوشه در غرب اروپاست و از سمت جنوب به درياي زيباي مديترانه راه دارد. اقيانوس اطلس در غرب آن واقع شده است. افزون بر اين‌ دو، كوه‌هاي آلپ، رشته كوه پيرنه، سواحل درياي مانش و چندين رودخانه طبيعت خارق‌العاده‌ي فرانسه را شكل داده‌اند. و مردمان بافرهنگ و اصيل فرانسه ارزش اين طبيعت زيبا را مي‌دانند. در سال 1971 براي اولين بار در جهان وزارت محيط زيست فرانسه بنا شد تا حافظ طبيعت زيباي اين كشور باشد.تاريخ پرفراز و نشيب فرانسه نه‌تنها مردم اين كشور بلكه همه جهان را تحت تاثير قرار داده است. قبايل گل (Gauls) پيش از ميلاد مسيح درحدفاصل رودخانه راين تا اقيانوس اطلس و در شمال كوه‌هاي پيرنه ساكن شدند و كشور باستاني گل را بنا نهادند. نام‌آوراني چون برونوس، كلوويس، ويليام فاتح و لوئي چهاردهم بر اين سرزمين كهن فرمان رانده‌اند. برنوس در قرن چهارم پيش از ميلاد از كوه‌هاي آلپ گذشت و رم را تسخير كرد. كلوويس در قرن پنجم ميلادي به مذهب مسيحيت گرويد و نقش زيادي در فراگيري اين آيين داشت. ويليام فاتح در سال 1066 ميلادي انگليس را فتح كرد و فرهنگ فرانسه با فرهنگ انگلوساكسون‌ها درهم آميخت. به فرمان لويي چهاردهم در قرن هجده اولين سند مدرن حقوق بشر با نام Declaration of Right of Man نوشته شد. از همه مهم‌تر مردم آمريكا استقلال خود را مديون فرانسه هستند. همه‌ي رويدادهاي ريز و درشت فوق به همراه هزاران رويداد ديگر تاريخ و فرهنگ فرانسه را شكل داده است. عجيب نيست كه اين كشور 37 گنجينه‌ي ثبت شده‌ي ميراث بشري را در خود جاي داده است.فرانسه در جلب جهانگردان رتبه نخست را دارد، ثروتمندترين كشور اروپا و ششمين اقتصاد برتر جهان است. در ميان پانصد كمپاني بزرگ جهان نام سي و يك شركت فرانسوي ديده مي‌شود. آكسا (AXA) يكي از بزرگ ترين شركت‌هاي بيمه است. ايرفرانس بزرگ ترين خط هواپيمايي جهان در تورهاي ورودي‌ست. لئوريل (Leoreal) بزرگ ترين توليدكننده وسايل آرايشي‌ست و صنعت كالاهاي لوكس جهان را دو كمپاني فرانسوي LVMH و PPR تسخير كرده‌اند. و در نهايت اينكه ما ايرانيان كمپاني‌هاي رنو، پژو و سيتروئن را به خوبي مي‌شناسيم. فرانسه مهد فرهنگ، ادب و فلسفه است. نويسندگان اين سرزمين پانزده بار جايزه ادبي نوبل را از آن خود كرده‌اند و ركورددار اين رشته هستند. بزرگاني چون ويكتور هوگو، ژول ورن آلبر كامو و اميل زولا هريك به نوبه خود بر غناي ادب و تخيل بشري افزوده‌اند. از سوي ديگر دانشمنداني مانند پاستور، لاوازيه، پاسكال و ماري كوري دانش بشر را عمق و ژرفا بخشيده‌اند. رنه دكارت- فيلسوف بزرگ فرانسه- را خالق Scientific Approach مي‌دانند. همان كه انقلاب علمي را در قرن هفدهم ايجاد كرد. خلاصه اين كه بي‌دليل نيست جهانيان فرانسه را دوست دارند.
بهتــرين زمان بـراي بـازديــــد :
فروردين تا مهر
تجــــربـــه هـاي ويـــــــــــژه :
تماشاي زيبايي هاي معماري شهر پاريس در حال قايق سواري در رودخانه ي سين(Seine River)دوچرخه سواري در منطقه زيباي بورگاندي(Burgundy)گشت در دره لوار(Loire Valley)اسكي در پيست هاي مشهور كوهستان آلپ(The Alps)استراحت در كنار درياي مديترانه در شهر زيباي نيس(Nice)
غـــــــذاهــــــاي مشــــــهور :
كروسان هاي شكلات(Chocolat Croissants) همراه با قهوه يا چاي
غذاي مشهور فواگرا(Foie Gras) كه با جگر اردك آماده مي شود
نان باگت (Baguette) با انواع پنيرهاي فرانسوي
راتاتويي (Ratatouille) كه خورشتي از تركيب سبزيجات گوناگون است
انواع شيريني هاي خوشمزه فرانسوي چون كرم بروله (Crem brulee) و الكرها(Eclairs)
چنـــــــــــــد كلمــــــــــــــه :
سلام: Bonjour (بونژو)
خداحافظ: Au Revoir (آروا)
تشكر: Merci (مرسي)
بله: Oui (وي)
خير: Non (نو)
نشـان‌هاي منحصر به فـــرد:
كافه ها و رستوران ها، پنيرهاي فرانسوي، برج ايفل، عطر و ادكلن، كوهستان آلپ، نان باگت، خيابان شانزليزه(Champs-Elysees)، كاخ ورساي، موزه ي لوور
شهـــــــــرهــــــاي اصــــــلي :
پاريس(Paris)
نيس(Nice)
ليون(Lyon)
مارسي(Marseille)
نكتــــــــــــــه اي جـــــــالب:
اگر نوزادي در يكي از اتاق هاي موزه لوور به دنيا بيايد و هر شب در يك اتاق بخوابد وقتي از آخرين اتاق بيرون بيايد 11 ساله است!
مساحت: 674.843 كيلومتر مربع
جمعيت: 65.312.249 (2011)
پايتخت: پاريس
زبان رسمي: فرانسوي
پول كشور: يورو (واحد پول قبلي: فرانك)
نوع حكومت: جمهوري


تور فرانسه و ایتالیا

تور فرانسه و ایتالیا

تا پایان دی ماه

11شب اقامت(4شب پاریس+3شب رم+2شب فلورانس+2شب ونیز)

ادامه مطلب

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام شما :

ایمیل :

نظرات