رزرو آنلاین پروازهای داخلی و خارجی
.
پنج شنبه 21 آذر 1398 ** 21/09/1398

معرفي
شهر ونيز تشكيل شده است از 117 جزيره شگفت انگيز كه بوسيله 400پل به هم وصل شده و تقسيم شده به 150 كانال ديدني. ونيز به تنهايي خود يك اثر هنري است. كمتر شهري مانند ونيز گردشگران را به پياده روي در شهر تشويق مي كند. بسياري از نقاط اين شهر را كاخ ها و كليسا هاي زيبا تشكيل مي دهد كه از آن ميان مي توان به كاخ دوجه ) Doge’s Palace ( و كليساي سن ماركو Basilica di San Marco) ( واقع در ميدان فوق العاده زيبا ي سن ماركو ) Piazzetta San Marco ( اشاره كرد. كوچه هاي باريك و قشنگ ونيز سرشار از هنرمندان و آشپزهايي است كه آثار درجه يك خود را به عرضه مي گذارند. به راستي كه از گذشته تا به حال، هنر در دل مردم ونيز نهفته است.از ديگر نقاط ديدني در ونيز و اطراف شهر مي توان به كارخانه ي شيشه سازي مورانو و ساحل ليدو Lido ) ( اشاره كرد.بايد اضافه كنيم كه يكي ديگر از هنرهاي مورد توجه ونيز، هنر تور بافي است كه بيشتر زنان آنجا اين هنر را بلدند و از اين راه به اقتصاد خانواده كمك مي كنند. ونيز به راستي شهر منحصر به فردي است، شهري كه محدوديت هاي خود را كنار گذاشته و هنر، موسيقي، غذا، لباس و به طور كلي هنر را به دنيا عرضه مي كند. در واقع ونيز جز گنجينه هاي طبيعي جهان است. سازمان جهاني يونسكو شهر ونيز را زير چتر حمايت خود گرفته و به عنوان يكي از زيباترين آثار و جاذبه هاي تاريخي دنيا در فهرست خود قرار داده و به هيچ وجه اجازه ساخت و ساز و دستكاري در بافت شهري آن را نمي دهد. ونيز شهر ماركوپولو است كه شناخته ترين جهانگرد به شمار مي رود. اين شهر در گذشته هاي دور از نبادر اصلي و معتبر اروپا به شمار مي آمد كه نقش مهمي در تبادل فرهنگي و تجاري در كشورهاي قرار گرفته در جاده ي ابريشم داشت.
مردم ونيز :
هنر و علاقه به زيبايي شايد يكي از نقاط مهم متمايز كننده ي مردم ونيز با مردم ديگر شهر ها باشد. در هر رشته اي كه فعاليت كنيد چه نقاشي باشد يا آشپزي، همواره جنبه ي زيبايي آن اهميت بيشتري دارد.به دليل احاطه شدن شهر توسط آب و حالت جدا شده ي جغرافيايي خود، مردم ونيز نيز مانند شهر خود داراي تفكر استقلال طلبانه هستند. متاسفانه به دليل كمبود شغل در ونيز به خصوص در رشته هائي غير از هنر و گردشگري، بسياري از اهالي اين شهر در حال مهاجرت به شهر هاي ديگر هستندو جاي خود را به خارجي هايي مي دهند كه خانه هاي دوم خود را در ونيز مي خرند.
زمان مناسب براي سفر :
ونيز شهري است كه هم محيط بيرون آن زيباست و هم محيط هاي دروني آن بسيار ديدني است. ماه هاي بين دي تا فروردين سرد و باراني و آرام تر است. تابستان هاي ونيز گرم و مرطوب است اما فرصت مناسبي است براي بازديد از زيبايي هاي محيط شهر. به صورت كلي ديدن ونيز در هر فصلي از سال تجربه ي خاص خود را دارد.
رفت و آمد :
وسيله ي حمل ونقل عمومي اصلي شهر ونيز، اتوبوس هاي آبي بنام واپورتوها) Vaporetto ( است. مي توانيد از ايستگاه هاي آن بليت تهيه كنيد يا در هنگام ورود به اتوبوس ها آن را بخريد. هزينه هر بليت6.5 يورو است، البته اگر بار داشته باشيد بايستي نرخ بيشتري را بپردازيد. توصيه مي شود براي كم شدن هزينه هاي رفت و آمد در هنگام ورود، كارت ونيز ( Venice card ) را تهيه كنيد. تاكسي هاي آبي را كه تا 4 مسافر مي گيرند مي توانيد از هتل خود تقاضا كنيد. نرخ ورود به آنها نزديك به 9 يورو است. باقي مانده ي آن بر اساس تاكسي متر محاسبه مي شود.
جاذبـــــــــه هاي ديـــــدنــي :
كليساي سن ماركو : جاذبه ي توريستي : فرهنگي،تاريخي،معماري زيبا
كاخ دوكاله(Palazzo Ducale) : جاذبه ي توريستي : فرهنگي ، تاريخي ، معماري زيبا،آثار هنري فروان،
ميدان سن ماركو : جاذبه ي توريستي : معماري زيبا ، چشم انداز ديدني ، بنا هاي اطراف،قلب ونيز مشكلات توريستي : شلوغي
فروشگاه ماسك هاي سنتي Schegge : جاذبه ي توريستي : فروش انواع ماسك هاي سنتي ونيزي
ساحل ليدو : جاذبه ي توريستي : ساحل،آفتاب،درياُ
موزه موسيقي(Museo della Musica) : جاذبه ي توريستي : نمايش انواع ساز هاي موسيقي سنتي از قرون 17 تا 19 ميلادي،امكان شنيدن صداي ساز ها
بازار ريالتو(Rialto Market) : جاذبه ي توريستي : پياده روي ، رستوران هاي درجه يك،ميوه هاي تازه،غذاي دريايي بين المللي
پل ريالتو(Ponte di Rialto) جاذبه ي توريستي : معماري زيبا،چشم انداز هاي ديدني،عكاسي    مشكلات توريستي : پر از گردشگرنظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام شما :

ایمیل :

نظرات